Moje recenze: Sherlock Holmes: Hra Stínů

9. ledna 2012 v 16:19 | Nat |  Moje recenze filmů
Rok výroby: 2011
Název v aj : Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Hrají: Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes), Jude Law (John Watson), Jared Harris (James Moriarty), Noomi Rapace (Sim), Stephen Fry (Mycroft Holmes) a další...

Nebudu trvdit že jsem na dvojku šla s menšími pochybami. Přeci jen jednička pro mě nastavila laťku tak vysoko že jsem si myslela že už to nejde překonat. A jako u všeho jsem se zmílila.

Sherlock Holmes: Hra Stínů je ještě o kousek lepší ale nedá se říct že je jednička horší. Možná že jsem ale jedničku o trochu víc pochopila (kdo by to řekl když jsem jí viděla 100krát :-D ), ale stačí se na dvojku ještě párkrát kouknout a budu "doma" . Dvojka je vtipná, smutná, napínavá... Ale rozhodně ne trapná! Smutná je vlastně teoreticky jenom jedná část, kterou kvůli lidem kteří film ještě neviděli nebudu prozrazovat. Konec je možná o dost více překvapivý pro ty co nevědí že bude trojka (a teď už to víte :-) ) ale i tak jsem to zrovna tak jak to tam bude nečekala. Film má pro mě asi jenom jednu chybu... Mě ty 2 hodiny nestačily !!!
Děj se mi tentokrát psát nechce, protože ho stejně v součastné době najdete všude.
Ale zajímavosti si neodpustím:
Pro roli Jamese Moriartyho byli zvažováni například Brad Pitt, Gary Oldman, Daniel Day-Lewis, Sean Penn a Javier Bardem. Nakonec ale roli dostal Jared Harris a myslím že to byla šťastná volba.
Část hudebního doprovodu pochází od slovenských romů. Hudbu k oběma filmům složil Hans Zimmer

A poslední slova: Váháte jestlí jí do kina? Tak přestaňte a jdete!! :-)
98%

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsem na Sherlock Holmes 2

Ano 62.5% (50)
Ne 13.8% (11)
Chystám se 13.8% (11)
Nechce se mi 6.3% (5)
Co to je? 3.8% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama