Sherlock Robert Downey jr.: Sex, drogy a kriminál!

26. ledna 2012 v 17:05 | Nat |  Časopisy/Články
V kinech po celém světě nyní sklízí úspěch jako nejslavnější detektiv světa Sherlock Holmes. Ne vždy ale stál Robert John Downey junior (46) na straně zákona. Součástí jeho minulosti jsou i drogy a vězení.
Sherlock Holmes teď trhá rekordy v kinech


Robert Downey pochází z umělecké rodiny, narodil se 4. dubna 1965 v New Yorku, herečce Elsie Fordové a režisérovi Robertu Downeymu (76).
Jak už to tak u Američanů bývá, Robertovi předkové tvoří pestrý mix. Z otcovy strany jsou ruští Židé, z matčiny strany němečtí Židé a Skotové.
Celá rodina se díky otcově práci u filmu velmi často stěhovala a žila velmi volným stylem. V době hippies nebylo nic zvláštního, že to byl právě otec, který dal teprve osmiletému Robertovi prvního jointa marihuany. Rodiče se rozvedli, když mu bylo 11 let. Downey junior ale nezůstal u matky, ale u svého otce v New Yorku.

Balet a Sex ve městě

Ve 13 letech odjel do Londýna studovat klasický balet. Právě tam už v tak útlém věku začaly jeho opravdové problémy s alkoholem a drogami. Z hodného a bezproblémového kluka se změnil v potížistu, kterého po třech měsících museli ze školy vyhodit. Vrátil se tedy domů do Ameriky, kde ho postupně vyhazovali z nejrůznějších škol.
Od 17 let si vydělával jako číšník a prodavač bot, ale pořád čekal na svou hereckou příležitost. Pomohl mu otec, který mu sehnal agenta a tak se dostal k malým rolím. Při natáčení jednoho ze svých filmů se setkal s herečkou Sarah Jessicou Parker (46), hrdinkou kultovního seriálu Sex ve městě. Bydlet spolu začali po dvoutýdenní známosti... Herečka na svou první velkou lásku dodnes vzpomíná, i když nejen v dobrém. Když měl Robert špatný den, býval nesnesitelný. Nakonec se po sedmi letech rozešli.
Se Sarah začal žít po dvou týdnech a také se zpěvačkou a modelkou Deborah Falconer (46) na nic nečekal - po šestitýdenní známosti se s ní v roce 1992 oženil.

Manželské útěky

O rok později se jim narodil syn Indio, ale už tehdy Deborah tušila, že vztah nevydrží. Záhy na to se od Roberta poprvé odstěhovala. Bylo to krátce po jeho zatčení, kdy ho policie chytila zfetovaného a jedoucího nepřiměřenou rychlostí. Noviny tak byly rázem plné skandálních prohlášení a fotografií ze zatčení, což mladá manželka těžko snášela.
Následovalo období čtyř let, kdy se Deborah ke svému manželovi vracela a zase od něj odcházela, podle toho, v jakém stavu právě byl a jestli ho momentálně opět nezavřeli.
Sám si uvědomoval, že všechno není v pořádku a několikrát se pokusil podstoupit léčbu na odvykacích klinikách, ale vždycky po několika dnech utekl.

Za katrem jako doma

Život se mu začal postupně zcela rozpadat a v roce 1996 požádala Deborah definitivně o rozvod. V té době začal přicházet i o filmové nabídky, přátelé se k němu začali obracet zády a vrcholem byl rok 1999, kdy ho sanfranciský soudce poslal do vězení na 14 měsíců. Za slušné chování sice po šesti měsících dostal propušťák na podmínku, ovšem do druhého dne byl zpátky ve stejném stavu jako prvně a k původnímu trestu si přičetl ještě další měsíc za nedodržení podmínky.

Bude opět tátou

Robert, jak sám zpětně vzpomíná, se dostal do beznadějné situace. Najednou uvěřil, že není cesty ven a topil se stále dokola v problémech. Po deseti letech na drogách měl pocit, že sám se z toho nedostane. V té době natáčel film Gothika a víc než filmový úspěch to pro něj znamenalo zcela nový začátek. Zamiloval se do producentky filmu, Susan Levin (39) a v den jejích 30. narozenin ji požádal o ruku. Vzali se v srpnu 2005, na svatbě jim zazpíval Sting i Billy Idol. V nejbližší době čekají narození prvního miminka.

Kolik Downey vydělal?

Sherlock Holmes: Hra stínu (2011) - 15 milionů USD (300 milionů Kč)
Na doraz (2010) - 12 milionů USD (240 milionů Kč)
Iron Man 2 (2010) - 10 milionů USD (200 milionů Kč)
Sherlock Holmes (2009) - 9 milionů USD (180 milionů Kč)
Iron Man (2008) - 500 000 USD (10 milionů Kč)
Nebezpečná zóna (1996) - 500 000 USD (10 milionů Kč)
Richard III. (1995) - 50 000 USD (1 milion Kč)
Robert s otcem, který mu jako prní nabídl jointa

Vpravo Robert Downey Sr.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsem na Sherlock Holmes 2

Ano 62.5% (50)
Ne 13.8% (11)
Chystám se 13.8% (11)
Nechce se mi 6.3% (5)
Co to je? 3.8% (3)

Komentáře

1 Grace Grace | Web | 26. ledna 2012 v 17:11 | Reagovat

Páni, na té fotce je vážně jeho otec? :-)

2 robertdowneyjrczech robertdowneyjrczech | 26. ledna 2012 v 17:13 | Reagovat

Je :-) .. Tady je ta stejná fotka ale zepředu http://s11.allstarpics.net/images/orig/b/1/b1n3fq7xlrjvf37b.jpg

3 Lilinka Lilinka | Web | 10. srpna 2012 v 21:44 | Reagovat

Moc krásný blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama